הכותבים באתר

אביגיל ארנקרנץ חוצן
אמא לעורי וענו (3) ובת זוג ליערה. פמיניסטית, אקטיביסטית, סטודנטית לפדגוגיה ביקורתית בסמינר הקיבוצים, עוסקת בחינוך בלתי פורמלי ומעורבות אימהות בתנועות לשינוי חברתי ונגישות המרחב הציבורי לאימהות, ילדות וילדים.

אביטלי רונן

אבישג רבינר

אורית בן-טוב
אמא לשניים, אמנית רב תחומית ומתרגלת יוגה כדרך חיים.

אורית מנשה
אמא לשני ילדים מקסימים, בחינוך ביתי. סופרת: 'לא נורמלי' שראה אור בשנת 2010; ו'חוט השני' שראה אור בשנת 2001. וכמובן, מטפלת ברפואה סינית. מטפלת באמצעות דיקור, שיאצו, תזונה, צמחים, שמנים ארומתרפיים, תרגילי נשימה ומדיטציה באמצעות צ'י קונג ודמיון מודרך, הילינג ורוקחות טבעית.
ניתן ליצור קשר ולשאול שאלות במייל oritmenache@gmail.com. כמו כן הקליניקה פועלת בימי שישי כקלינקה קהילתית.

אורנה שפרון
בת זוג לצפריר, אמא לשבעה בחינוך ביתי, סבתא לאחד. ערכתי בעבר את כתב העט "באופן טבעי" כשעדיין הודפס על נייר. היום, מנחת סדנאות תקשורת והורות, מלווה ומדריכה הורים, יחידים משפחות וזוגות.

גילי חן
אמא גילי – בעלים של חברה לייצור חומרי יצירה אקולוגיים, תואר ראשון בהצטיינות בלשון ותקשורת, מסיימת תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה.
בעבר עבדתי כלקסיקוגרפית במעבדה לבלשנות חישובית בטכניון וניהול תוכן באתרים שמספקים שירותים פיננסיים בסינגפור. היום בבית עם הילדים.
נשואה לאבא גולן – רואה חשבון ושותף בחברות אחזקות בנדל"ן בארה"ב ובישראל.
.הורים לשובל (17), אייל (5.5) ואלון (8 חודשים). הגדולה בבי״ס תיכון והקטנים בבית. גרים בנהריה.

גילית טל-כורה

גלי בלכמן
דרמה תרפיסטית ואמא לילדה מקסימה בת שלוש.

דינה זסלנסקי

דנה שלזינגר
אמא בחינוך ביתי לשני ילדים מקסימים ובת זוג לעמית.
מטפלת בשיטת קרניוסקרל.

הדר ושגיא גלאור
הדר ושגיא, גרים בכפר ויתקין, הורים למרקו (5.5), סימון (כמעט 4) וצארלי בת השנה, בחינוך בייתי עם חשיבה לטווח ארוך שנים, מנהלים את דף הפייסבוק חינוך משפחתי.

שגיא גלאור עובד בחצי משרה בהייטק באמדוקס בתחום החדשנות, בעל תואר שני בפילוסופיה של הדת והאהבה. הקים עמותה עם אחיו ובני משפחה בכדי לקדם חינוך לסובלנות ואחווה ופועל רבות להפצת מסרי העמותה בבתי ספר, בגנים, במוסדות ברחבי הארץ.

הדר פרנקו גלאור- ד"ר לקרימינולוגיה, סוציולוגית המתמחה בפמיניזם, זכויות האדם וחירותו. עובדת עם ארגונים וסטודנטים בייעוץ ומחקר ומלווה בפגישות אישיות וקבוצתיות במסע החיפוש העצמי והנשי בשילוב דמיון מודרך וקשב. יוצרת היומן לתיעוד חלומות ומנחה סדנאות חלימה מודעת.

חגי קירשבלום
אני חגי, נשוי לגילי ואבא ליפתח ונועה

עד לפני חודשיים שני הילדים עוד היו בבית וכיום יפתח, בן כמעט שש, בגן אנטרופוסופי
בעוד שלנועה – בת 4, הבית עדיין מספק את כל מה שהיא צריכה.
להיות אבא מחנ"ב הוביל אותי לחקור את הנושא וכך הגעתי ללמוד אצל שי אור, הדרכת הורים.
אחרי שנים בהם המקצוע שלי היה מטפל שיאצו ומדקר סיני, התאהבתי לגמרי במפגשים עם הורים וכיום אני מלווה הורים ומנחה מעגלי הורות לפי גישת "הורות כמעשה ניסים"

 

חגית קרצו
תושבת אשחר, אמא וותיקה וסבתא טרייה, אמא חדשה בחנ"ב.


יסמין ישראלי לביא
בת אדם, בת 39, אוהבת למצוא את החופש שבלמידה והעמקה, תוהה על קנקנה, אמא לשניים, רעיה לאחד
מפנה מקום לאימון אישי ותהליכי מטאמורפאזה- דרך חדשה לאיתור וניטרול מחסומים
מחפשת את השלב הבא

ירדן ויוסי ואסה
ירדן ויוסי, היוצרים של הרומן הגרפי היום האחרון של פורים גרים בבית נחמיה יחד עם הללי (5.5) וקסם (3.5) שגדלים בחינוך ביתי. יוסי ואסה הוא שחקן ומחזאי. יצירותיו הוצגו ברחבי הארץ והעולם. ירדן ואסה היא ציירת ואמנית קומיקס, ספר הביכורים שלהם היום האחרון של פורים זכה במענק מטעם מפעל הפיס לנובלה גרפית לשנת 2014.

 

לילי לזרוביץ'

בת זוג ליגאל ואמא לשלושה בחינוך ביתי.
מטפלת במגע בנשים.

מיכל מוטאי
אמא לארבעה בחינוך ביתי. אלופה בלמצוא פרויקטים שואבי זמן. מעצבת גרפית בדימוס.

מירב טלאור – אמנית אינטואיטיבית, הוגה, כותבת,  רקדנית ויוצרת, חוקרת מגע על כל צורותיו ונפלאותיו, מורה ומטפלת רוחנית ומינית, מנחה יוגה צחוק, מפתחת שיטת 'יוגה אורגזמה – הקול האורגזמי', מפתחת שיטת 'המגע האימהי/החיבוק האימהי', מביאה השראה לביטוי שחרור וגילוי נפש רדיקליים.
[ניתן ליצור קשר ב- ahavatolam@walla.com , או בפייסבוק: מירב טלאור אהבתעולם]


נועה אבהר
אמא לשלושה בחינוך ביתי.

נעמה כץ
מטפלת ותיקה בשיאצו ודיקור יפני. אם למיילו, ילד עם שמיעה מוזיקלית נדירה. חיה ביפו כבר שש שנים. בעלת תואר שני בדיקור סיני, אבל מעדיפה תמיד ללמוד מהנסיון. התמחתה בארה"ב עם מאסטרית יפנית ולמדה תוך כדי התבוננות והתנסות בקליניקה. מפעילה פרוייקט קליניקה קהילתית בסטודיו נעים בפלורנטין וכמו כן מטפלת בקליניקה ביתית ביפו. נהנית ללמוד מאתגרי החיים. אפשר לקרוא עוד באתר naamakatz.co

סיגל ניצן – פשוט אישה.

ענבל כהן-מידן
אמא לרומי (7) יותם (7) ושי (שנה).
רומי הצטרפה למערכת החינוך בגיל 5, בחירה אשר חייבה אותי לעבור תהליך אמיץ, ארוך ומפותל. הבנים איתי בבית בתקווה שלא יזדרזו לצאת מתוך הסינר של אמא.
את התואר ראשון עשיתי בפסיכולוגיה, תואר שני בייעוץ חינוכי באוניברסיטת תל אביב, כתיבת עבודת תזה אשר עסקה בהשוואה בין מסגרות חינוך פורמאליות למסגרת החינוך הביתי ובאמונותיהן של אימהות מהחינוך הביתי.
בימים אלו אני כותבת  דוקטורט בנושא: אימהות בחינוך ביתי בהנחייתם של ד"ר ארי נוימן פרופ' רוני אבירם.
יש לי קליניקה פרטית ברעננה לטיפול וייעוץ ותחום ההתמחות שלי הינו החינוך הביתי.
אחת המטרות החשובות ביותר שאני רואה לנגד עיני היא להעלות את נושא החינוך הביתי לשיח הציבורי ולראות בבחירה זו כחלופה חינוכית לגיטימית.

ענבל לויטה
אימא ל – 4. גרה באלון הגליל. בת 48.
לפני 20 שנה או יותר הייתי מהמעודדים הנלהבים של "באופן טבעי". הקמתי גן ילדים בעמק חפר בכוונה להיות ביה"ס צומח. הייתי חברה בצוות מצומצם וחדור אמונה שקידם את הלידה הטבעית בארץ. חינוך, הורות, לידות, יצירת שינוי, אלטרנטיבות…. אלו היו מילות המפתח. היום אני עושה את אותם הדברים אבל במילות מפתח אחרות: מודעות, הקשבה, התבוננות, הדרכה פנימית, טבע.
בשנת 1991 התקבלתי לשבט מאורים, ילידי ניו זילנד. מאז אני נושאת מחויבות עמוקה באשר למפגש המתרחש בין אדם לאדמה. איך אפשר לרפא גישה מנצלת וכוחנית לטובת כבוד וטיפוח? תרבויות ילידיות תמיד יודעות שאנחנו של האדם ולא האדמה היא ששלנו. ברוח זו יצרתי את שיטת המקום, דרך חינוכית וטיפולית לשיתוף פעולה מרפא של האדם והטבע, מתוך דיאלוג שמבוסס על הקשבה והתבוננות. הקשבה והתבוננות פנימה אל הלב, והחוצה לסביבה, לטבע.
"חנוך לנער על פי דרכו" מגלם בעיני את אותה גישה. לזנוח עמדות וחשיבה, להקשיב לילד מתוך כבוד לישותו העצמאית. בין אם בן יומיים, שנתיים או עשרים. אני יודעת שזה אפשרי.
ליצירת קשר:  054-4454824. ellayah@gmail.com

ענת גביש
 בת 49, אמא לשלושה ילדים, בעברנו עשר שנות חינוך וחיים מהבית והיום ילדיי לומדים בתבנית החינוך המוזהב במעלה צביה בגליל, ואני גננת באותו המקום, לידם.

צפריר שפרון
אב לשבעה, סב לשניים, מחלוצי החינוך והלימוד הביתי בשראל, אוטודידקט

עומר סלע

עינבל ויסמן
בחינוך ביתי כהגשמה עצמית מאז 2003, אמא לשני ילדים שצומחים על תפוחי אדמה ושוקולד, לשלושה חתולים ולכלבה אחת שמנקזת אליה את רוב החיבוקים.
בהכשרתי אני ביולוגית, מורה למדעים ורכזת לחינוך חברתי, שמאנית של צמחי מרפא ורפואה טבעית ישראלית ועוד.
בהווייתי אני יוצרת, חולמת ומגשימה, ומתחזקת קבוע את הבלוג "תופרת חלומות" בוורדפרס ובתפוז.
במהותי אני אוהבת.

קרן גרופר
אמא לשניים, גרה בתל אביב. השתלמתי בקורסי אינטנסיב של ד"ר ניופלד ובקורס "הכוח להיות הורה 1-3 " , "הבנת ילדים צעירים" ועדיין ממשיכה במסלול המתקדם של ד"ר ניופלד.

קרן הבר
קרן הבר אמא ליונתן (הבכור), דניאל (המרכזית) ובן (הקטנטן) ושותפתו לחיים של איתמר (הבנזוג), חיים בבית שברחובות מגדלים גם תוכי וחתול ובעיקר משתדלים להנות מכל רגע בלי אידיאולוגיות גורפות ובעיקר עם המון אהבה.

קרו טנא
אמא בחינוך ביתי, רוב הזמן לומדת על עצמי ועל החיים.

קרן מור
אמא לעידן בן 7 בחינוך ביתי. מטפלת הוליסטית בשיטות שונות (פרחי באך, רייקי, תטא הילינג ועוד) לתהליכי התפתחות וצמיחה ולריפוי ואיזון גוף ונפש.

רועי שרון
בא לארבעה ילדים בחינוך ביתי.

roysharon@gmail.com

רימון חייט
בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון מהמכללה למנהל.
בן 43, בן זוגה של שרית ואב של רעות ואביב . כותב הספר מדריך למשכנתא יעילה. עוסק בפיתוח מערכות מידע לניתוח נתונים כלכליים וכן בהשקעות נדל"ן ובייעוץ בנושאי משכנתאות ופיתוח כלכלי משפחתי.

שיר-לי שני:
א
מא של נגה וזהר, תאומות בנות שש, שמעולם לא הלכו למסגרת, אשתו של אבישי ואמא גם לכלבה ולחתול (שחור!), מנחה בכירה ב NLP, וסטודנטית לתואר שני בטיפול משפחתי, עם עניין מיוחד בטראומה ובאבל בלתי-מוכר. ביולי מתחילה פרקטיקום, שיסמן את חזרתי השמחה לפרקטיקה הטיפולית. כולנו חיים בג'ונס קריק, עיירת פרבר של אטלנטה, בין המון פארקים ירוקים, וסוללים את דרך החיים שלנו. המשפחה הישראלית המחנ"בת היחידה פה, הישראלים האחרים חושבים שיצאתי מדעתי. האמת היא, שמעולם לא הייתי בדעתם… לשאלה עד מתי חינוך ביתי, אני עונה, כבר שש שנים, "תשאלו אותי שוב מחר".

שלומית שלמה
בת 44 ואמא לילד בגיל 14. במהותי אני מתווכת – מחברת וממזגת. בין אנשים בין חומר לימודים ללומדים בין אנשים לבתים.
מאז ומתמיד הייתי גורם מחבר ומתווך, שנים רבות כמורה לילדים הנמצאים במסגרת החינוך המיוחד, הייתי מתווכת את החומר הלימודי הרגיל ומתאימה אותו לילדים בעלי צרכים שונים. לאחר מכן שנים רבות ועד היום הנני מחברת בין אנשים לבתים.
כיום אני גם מחברת אותי לביתי הפנימי ובעתיד הקרוב אחבר גם בין אנשים לביתם הפנימי.
אני במהותי אדם אופטימי שאוהב לצחוק ולהצחיק, אני אדם סקרני האוהב ללמוד ולהעשיר את עצמי בידע מתחומים רבים. אני אוהבת מוסיקה מגוונת ומשתדלת להנות מן החיים. אני בוחרת לראות את הטוב והאור בחיים ובעולם זה.
במובן גבוה יותר אני רואה עצמי כנשמה הבאה לכאן ללמוד ולהתפתח דרך תדמיות ומעטים המקבלים היום זיקוק ואור, ניתן לומר שאני שלמות מתפתחת בנתיבים שונים ומגוונים. שלומית שלמה – שלומית שלמה (מתוך המילה שלם)  החיה בשלום פנימי ואהבה. בוחרת להיות בנתינה בנוכחות ובהתפתחות, לומדת להיות ולהוות אהבה.  להיות שלום פנימי הפוגש שלום עם אחרים.

 

שני צור
אישה לדותן, אימא ל3 בחינוך ביתי, מורה מתלמדת בשיטת פאולה, מתגוררת ברחובות.

שרון ברגרין
מטפלת באנשים ע"פ שיטת העבודה וכלי הפשטות שבאלוהות. מנחת סדנאות וקורסים בשיטת העבודה. בוגרת בית הספר הבינ"ל של בירון קייטי. מעבירה מפגשים להורים וילדים ע"פ שיטת העבודה יחד עם ענבל פרנקו. אימא  לשתיים ובת זוג ליובל. 

ליצירת קשר 0548113373  sharonbergerin@gmail.com
ענבל פרנקו– שחקנית,  בוגרת בית הספר של בינ"ל של בירון קייטי, מנחת סדנאות וקורסים בשיטת העבודה ובפיזיקה משפחתית. מנחת פלייבק- עבודה דרך הצגה ודרמה, מטפלת בשיטת העבודה של בירון קייטי ובשיטת בארס .בת זוג ואם לשתיים. מעבירה מפגשים לילדים והורים ע"פ שיטת העבודה.
ענבל 0523556784
זה הקישור לדף הפייסבוק שלנו, הצגה ומפגש לילדים ע"פ שיטת העבודה של בירון קייטי

שרית חייט
נשמה סקרנית, אוהבת ליצור במילים, מאכלים, חוטים, בדים, נייר ושאר חומרים. בוחרת בטוהר המילה, טוהר המחשבה, טוהר הכוונה ואהבה. לומדת, מתרגלת ומיישמת את "דרך הפשטות שבאלוהות".
בת זוגו של רימון ואמן של רעות ואביב.

 

כתיבת תגובה (ניתן גם בעילום שם)

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s