ריפוי עצמי – ריפוי ברמת התא – חלק ו אני לדודי ודודי לי – שביעות רצון

יש אמרה נפוצה שאומרת: 'כשדלת אחת נסגרת נפתחת חדשה.'

חודש אלול מסמן את סיומה של שנה אחת וששנה חדשה ממתינה לה בפתח. זהו חודש של תשובה. תשובה קצת שונה. אם מידי יום, אנו עושים תשובה יומית, הרי שבאלול אנו עושים תשובה שנתית. מסכמים שנה שלמה. מגישים בפני הבורא את 'דוח התוצרים' שלנו. מה עשינו בשנה שחלפה ומה אנו מבקשים לעצמנו לשנה החדשה.

הקבלה אומרת שבשלב מסוים אלוהים צמצם את עצמו לעולמות עליונים והשאיר בעולמות התחתונים ניצוצות אלוהיים שבאים לידי ביטוי בנשמות שלנו ובכל הטבע שמקיף אותנו. ואם במהלך השנה מרביתנו זקוקים למלאכים ואנשים רוחניים וגבוהים לגשר בין הגבוה לנמוך, בינינו לבין אלוהים, הרי שבאלול יש חיבור ישיר. חיבור בין זעיר אנפין למלכות (הוא העולם בו אנו חיים). איחוד של נתינה וקבלה. ואלוהים רק מחכה שנפנה אליו ונבקש, ושנעשה תשובה; ואין המדובר רק בבקשת סליחה. זו לא תפתור אותנו מהתוצאה של המעשה. המדובר בתשובה של סקירת השנה המסתיימת וביצוע תיקונים אנרגטיים על מה שאנו חושבים שהיה עלינו לנהוג אחרת ומתבקש שנתקן ולא תיקנו.

התיקון האנרגטי (שכבר דיברתי עליו במאמר קודם) הוא תיקון שיש בו השפעה ברמה הקוסמית, ברמה האנרגטית ביחס לכל היקום. המלה 'סליחה' אינה מספיקה. היא נחמדה ויש בה מודעות לעצמנו ולסביבה אבל עדיין אין בה כדי לשנות את התוצאה- מעשה ותוצאה. לשם כך, דרוש כאמור התיקון האנרגטי. הוא מתבצע על ידי חזרה בזמן, במימד מקביל, ושימוש בדמיון מודרך לראיית המציאות דאז, שינויה ותיקונה האנרגטיים בהתאם. על סמך התשובה, אנחנו גם יכולים לבקש עבור השנה החדשה. התשובה מבטאת את המקום לשינוי. שאכן יש בנו מקום לשינוי ויש סיבות טובות לתת לנו הזדמנות נוספת להשלים את מסלול חיינו בגוף הזה שקיבלנו. שלא מיצינו. שיש לנו מה לתרום ולתת למען ההתפתחות האישית שלנו, בהוויית נשמתנו, המטרה לשמה התגלגלנו בגלגול זה, למען סביבתנו – המעגלים הקרובים אלינו ושלגביהם יש לנו אחריות מסוימת, ועבור כלל האנושות – שזו מטרת קיומנו הגבוהה, המשכיותה של האנושות.

זו הסיבה, שראש השנה נחשב ליום דין ולא ליום חג. אנו נותנים את הדין על מעשינו בשנה החולפת ויכולים לבקש קודים אנרגטיים לשנה החדשה, שיינתנו לנו בהסתמך על מעשינו בשנה שחלפה. מכאן, החשיבות לעשיית התשובה השנתית. אם היה מעשה שעשינו במהלך השנה שלא "זכה" לתיקון במועדו, זה הזמן לתקנו. חודש שלם אנו עושים תשובה שנתית ומיד בתחילתו של חודש תשרי (הנשלט אגב, על ידי מזל מאזניים המסמל משפט), אנו מתחילים לתת את הדין, מגישים את 'דוח התוצרים' הסופי… ועדיין, יש לנו זמן למקצה שיפורים ולתיקונים (עד לכיפור אז נכתב ונחתם… אבל גם לאחר מכן, יש ימים מסוימים בהם עוד ניתן לנסות ולבקש, לנסות ולשנות… – כל כך הרבה הזדמנויות נותן לנו הבורא, מתוך חמלה טובה וכנה עלינו ואותנו).

אז כדי שנעשה תשובה טובה, זה הזמן גם לבדוק, בין היתר, את מדד שביעות הרצון שלנו (-:

שביעות הרצון מעצמנו – האם אנחנו קמים בבוקר בשמחה, עם הרגשה של חיים וחיוניות? האם מתקיימת בנו התחושה שאנו הולכים בדרך הנכונה לנו, מגשימים את יעודנו? האם אנו מכבדים, מעריכים ומתייחסים באופן ראוי לגוף המארח שקיבלנו – במלים אחרות, מה אנחנו עושים כדי לשמור על הבריאות שלנו (היא אינה מובנת מאליה)? האם יש דברים שהיינו מתקנים בשנה המסתיימת? ומה היינו מבקשים לעצמנו לשנה החדשה?

שביעות רצון מהזוגיות שלנו – האם אנחנו מקיימים זוגיות טובה, מכבדת, מעריכה ומוקירה, שמבוססת על תקשורת טובה וחברות אמת?

שביעות רצון ביחס לילדינו – האם אנחנו שבעי רצון מהתקשורת שלנו עם ילדינו ושל ילדינו עימנו? האם אנו קשובים לצורכיהם? האם אנחנו באמת זמינים להם? האם אנחנו מכבדים אותם? האם אנחנו סבלניים וסובלניים אליהם? האם אנחנו ממלאים היטב את תפקידנו כהורים טבעיים, על כל ההיבטים המשתמעים מכך, כמי שמשקפים מראה לילדינו, ואמורים לשמש כמדריכים ומורים לחיים? האם אנו נוהגים בחמלה בילדינו, כשם שאלוהים נוהג בחמלה בנו, כילדיו?

שביעות רצון מהתא המשפחתי שלנו – האם אנחנו מרוצים מאיך שאנחנו מקיימים את התא המשפחתי שלנו ביחד עם בני משפחתנו?

שביעות רצון ביחס לכל פרמטר נוסף שחשוב לנו והוא חלק חיוני בחיינו.

ואיך כל זה קשור לריפוי עצמי? – כשאנחנו שבעי רצון מעצמנו ומחיינו זה אומר (בצורה הכי פשוטה) – שטוב לנו, שאנחנו שמחים בחלקנו, קמים ליום חדש עם חיוך ואנרגיות טובות. יש לנו מה לתת ויש לנו את היכולת לקבל. שאנחנו הולכים בדרך שלנו, מקיימים את ה- DAO שלנו, מגשימים את ייעודנו. המשמעות היא שהציר המרכזי שלנו (החיבור בין שמיים לארץ) מאוזן ויציב. שכל תא ותא בגוף שלנו מוזן בבריאות ויציבות. והדבר כמובן תורם לחוסנה של המערכת החיסונית. שביעות רצון היא אבן דרך נוספת בהתפתחותה של המודעות שלנו לרמה גבוהה של יכולת בריפוי עצמי.

מאחלת לכם שנה טובה,
שכל צורכיכם יענו ומעבר להם, כדי שלא תדעו מחסור ותמיד יהיה לכם גם לתת,
שהשפע יהיה שופע,
בריאות ושמחה                                                                                                                           אורית

פוסט זה פורסם בקטגוריה הבריאות שבטבע, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה (ניתן גם בעילום שם)

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s