ריפוי עצמי – ריפוי ברמת התא – פרק 7 – תקשורת בין תאית

גוף האדם נחשב ליצירה נשגבת. המכניקה המופלאה הזו, הבלתי מובנית מאליה, שבה כל תא ותא יודע את תפקידו ותזמונו לפעול, הסנכרון בין המערכות והאיברים… כמעט בלתי נתפסת. יצירה שנבראה בחוכמה כפי שכתוב בתפילת שחרית: "וברא בו נקבים נקבים. חלולים חלולים… שאם יסתם אחד מהם או אם יפתח אחד מהם אי אפשר להתקיים אפילו שעה אחת…"

והכל מתחיל עוד בטרם אפילו מדובר בצבר תאים. אינטיליגנציה של ביצית וזרע, מהם משוכפלים תאים עם קודים ליצירת עובר של ממש, כאשר כל תא נושא בתוכו קוד להתפתחות של איבר אחר והכל צריך להיעשות בתזמון מושלם.

הכיצד?
תקשורת בין תאים.

בשנים האחרונות, כבר גלוי וידוע היטב גם למדע, שהתאים מקיימים ביניהם תקשורת של ממש. ולא משנה באיזה תא מדובר, בין אם תאים כחלק מרקמות הגוף ובין אם תאים חיידקיים. כולם, מדברים האחד עם השני.
והיכולת הזו מתקיימת לא רק בין תאים מאותו סוג אלא גם עם תאים מסוג אחר.

הגוף מתקשר דרך 2 מערכות עיקריות: – מערכת העצבים
– והמערכת האנדוקרינית
כל פעולה קטנה שאנו עושים דורשת תקשורת בין תאית. בין אם פעולה מודעת ובין אם פעולה אוטומטית.

אבל מה קורה כשמדובר במחלות? בחיידקים ואפילו בגידולים סרטניים?
מסתבר שגם שם מתקיימת תקשורת בין תאית. תקשורת שלא כולם מודעים לקיומה ועצם המודעות לה מהווה מרכיב חשוב מאוד בתהליך הריפוי של האדם; ולא רק שהמודעות חשובה לתהליך הריפוי אלא שאי המודעות לקיומה של תקשורת זו יכול להוות קרקע פוריה למחלה ולשגשוגה.

חיידקים ותאים סרטניים אלו תאים שהצליחו להתגבר על מערכת החיסון של הגוף, קו ההגנה החשוב ביותר שלנו.
ברגע שתא אחד כזה, מצליח להתגבר על מערכת החיסון, דבר ראשון שהוא רוצה לעשות – זה להעביר את הידע הזה הלאה, לתאים נוספים. הרעיון שעומד מאחורי היעד הברור של אותו תא, הוא: הישרדות. מתוך מחשבה שאם הוא עצמו לא ישרוד, אזי לפחות יהיו אחרים כמותו; ומתוך מחשבה, להגן על עצמו.
בגידולים סרטניים, אנחנו רואים בבירור איך אותו תא ראשוני, מבצר ומקיף את עצמו בתאים רבים אחרים כמותו, כמו יוצר מעגלים של חומות הגנה, כאשר הוא עצמו מוגן היטב בפנים. שולט על המערך ההתקפי ומשתלט.

התקשורת הזו, אינה רק מקומית ואינה שמורה לאותו גידול עצמו, אלא היא מערכתית.
וכאן טמון הבסיס החשוב להבנת הריפוי העצמי במקרים של חיידקים או סרטן – לא מדובר בתקשורת מקומית בין אותו סוג של תאים אלא בתקשורת מערכתית. Once התפתח בגוף שלנו תא סרטני, המידע שהוא מכיל פרוץ לתאים אחרים. המידע עובר הלאה; וגם יש מסחר: מידע תמורת מזון… זו הסיבה להיווצרות גרורות… זו הסיבה להישנות הסרטן.

המידע הזה שעובר אינו חייב להיות מתורגם בה באותה עת שהתא החדש קיבל אותו. אותו תא ימצא את התזמון הנכון להשתמש בו, אם לאו. מערכת של כדאיות? מבחן של כוחות ושליטה? מי חזק יותר, מערכת החיסון או אותו תא סרטני ראשוני שמרד? האם כדאי לאותו תא לקום ולמרוד במערכת החיסון או שעדיף להיות 'שקט' כרגע ולתפקד כרגיל בצורה תקינה? – מערכת של שיקולים…

אם מבינים את האינטיליגנציה הרבה שטמונה באותם תאים (חיידקיים או סרטניים), מבינים עם מה מתמודדים.
אם מבינים את דרך החשיבה של אותם תאים, מבינים כיצד ניתן ונכון להילחם נגדם, כדי להחלים.

הריפוי הוא מערכתי !

אמצעים רפואיים כמו טיפולי כימו, הקרנות או ניתוחים מקומיים לא יעזרו אם לא נטפל בגוף מערכתית. אולי נקנה לעצמנו זמן נוסף או הפוגה… אך במרבית המקרים, למצער, האדם ימצא את עצמו בהישנות המחלה.
הריפוי המערכתי מצריך שינוי בחשיבה ובהבנת המחלה. שינוי בתפיסה ובזווית ההסתכלות על המחלה, על עצמנו ועל החיים. שינוי של אורח החיים שניהלנו עד היום: החל בתזונה וכלה במדיטציות ודמיון מודרך. הבנה של תהליכים שקורים לנו בגוף. היעזרות בצמחי מרפא – הטבע המופלא שהיקום העניק לנו.           ו- לקיחת אחריות על הגוף שלנו – להיכנס לתהליך של ריפוי עצמי.

בריאות ושמחה                                                                                                                       אורית

פוסט זה פורסם בקטגוריה הבריאות שבטבע, חינוך ביתי, עם התגים , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה (ניתן גם בעילום שם)

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s